ЗВІТ керівника закладу дошкільної освіти «Ясла-садок №55 «Барвінок» Маріупольської міської ради
Шановні батьки, дозвольте мені представити до вашої уваги звіт про мою роботу та роботу дошкільного навчального закладу взагалі за 2019-2020 н.р. Я не можу розповісти про свою роботу окремо від роботи дитячого садочку, тому що тут я працюю і проводжу більшу частину свого життя. Зараз вже можна підбити деякі підсумки.
На даний час в ЗДО функціонують 8 вікових груп (2 ясельних, 6 дошкільних, одна з яких є інклюзивною для дітей з особливими потребами), працює 33 працівника: 17 – педагогічних працівників, з них 1- практичний психолог; та 16 працівників молодшого обслуговуючого персоналу. В цьому році особливих кадрових змін не відбувалося, колектив працював стабільно. Педагогічний штат поповнився двома педагогами, які були прийняті у штат у порядку переведення із ЗДО № 110 наприкінці навчального року. Зараз педагогічний штат укомплектовано повністю, але на сьогодні залишаються відкриті вакансії медичної сестри та двірника. В садочку функціонує логопункт для дітей з вадами мовлення, в якому працює вчитель- логопед.
Всі працівники в дошкільному закладі професіонали свого діла, педагоги мають відповідну освіту: 15 – вищу, 2 - середню спеціальну.
У дошкільному закладі зберігається тенденція підвищення кваліфікаційного рівня педагогів. Всі регулярно проходять відповідну курсову підготовку. Курси підвищення кваліфікації мають всі педагоги, крім педагогів, які нещодавно закінчили вищі.
За минулий навчальний рік підвищили кваліфікацію на курсах Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Маріупольського державного університету та Маріупольського ПДТУ п’ять педагогів: завідувач ЗДО Карташова С.В., вихователь-методист Сергєєва І.М., практичний психолог Танадай Ю. Є., вихователь Філоненко В.П., вихователь Саврова О.А., які отримали відповідні свідоцтва.
Атестація педагогічних працівників у дошкільному закладі проводиться відповідно до Закону України «Про освіту» (ст.54) та «Типового положення про атестацію педагогічних працівників» зі змінами та доповненнями відповідно до наказів Міністерства освіти України від 20.12.2011 р. №1473 та від 08.08.2013 р. № 1135, а також згідно з перспективним планом та на підставі наказів завідувача закладу.
В минулому навчальному році атестацію пройшли 4 педагога:
- за відповідністю займаній посаді:
1. Карташова С.В., завідувачка ЗДО відповідає займаній посаді,
- за відповідними кваліфікаційними категоріями:
2. Степановій К.М., вихователю, яка атестувалась вперше, присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст другої категорії»;
3. Філоненко В.П., вихователю, підтверджена раніше присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст другої категорії»;
4. Чернишенко І.Г., музичному керівнику, підтверджена раніше присвоєна кваліфікаційна категорія «спеціаліст першої категорії»
На сьогодні з вашими дітьми працює: 1 спеціаліст вищої категорії (вихователь-методист Сергєєва І.М.), 5- спеціалістів 1 категорії, 5- спеціалістів 2 категорії та 5 педагогів – спеціалісти, серед яких вихователі, які закінчили магістратуру МДУ у 2018, 2019 роках. Зараз у ВНЗ навчається 1 помічник вихователя. Тобто в закладі є достатній потенціал педагогічного росту.
Особливе місце в професійному зростанні педагогів займає самоосвіта. Кожен обирає тему самоосвітньої роботи, яка відповідає його інтересам, професійному рівню, сучасним вимогам дошкільної освіти . В міжкурсовий та міжатестаційний період педагоги працюють над обраними темами та завданнями. Результатом цієї роботи є звіти, творчі проекти, участь у педагогічних нарадах та інших формах методичної роботи.
Педколектив закладу вивчає та узагальнює досвід, який є актуальним для сьогодення. Так, протягом 2019-2020 навчального року вивчався педагогічний досвід роботи вихователя Малишевої К.І. «Організація здоровʼязбережувального простору як складова фізичного розвитку дошкільників» та вихователя Христової В.Є. «Формування у дошкільників поняття про природні ресурси, їх економне використання та збереження шляхом впровадження технології сталого розвитку»; узагальнювався педагогічний досвід роботи вихователя Філоненко В.П. «Формування сенсорних здібностей у дітей раннього віку засобами дидактичних ігор», досвід роботи вихователя Степанової К.М. «Інноваційні технології фізичного розвитку дітей раннього віку», досвід роботи музичного керівника Чернишенко І.Г. «Розвиток співочих здібностей у дошкільників»; впроваджувався досвід роботи вихователя Баканової О.П. «Піклування дошкільнят про безпеку, та стан свого здоров`я», педагогічний досвід роботи вихователя Ломової О.В. «Розвиток креативних здібностей у дітей дошкільного віку в різних видах продуктивної діяльності», досвід роботи вихователя Камишанської В.І. «Виховання патріотичних почуттів дошкільнят через любов до своєї Батьківщини» та авторська парціальна програма вихователя-методиста Сергєєвої І.М. з організації пошуково-дослідницької діяльності дошкільників «Маленькі дослідники».
Нема чого говорити про роботу дошкільного закладу не розповів про наших вихованців.
Я не можу не пишатися нашими з вами дітьми. З кожним роком, місяцем вони становяться все розумніші. Ми спілкуємося з ними кожен день, тому не завжди помічаємо як вони підросли, подорослішали, чому навчилися. Нам здається - все це природньо. Але якщо пригадати які вони прийшли до нашого садочку, і якими стали навіть за 1 рік перебування, я вже не кажу за майбутніх випускників, то можна сміливо казати: що діти це наш спільний з батьками успіх.
Щодня ми помічаємо, які вони становляться самостійні, як працюють на заняттях, виступають на святах. Кожен педагог відчуває гордість за те, що він вклав в кожну дитинку. І я, як керівник, розумію що в цьому є і моя частка роботи. Приємно відмітити те, що рівень випускників нашого садочку з кожним роком стає краще. Цьому є підтвердження: моніторингі засвоєння знань, результати діагностики та досягнення наших дітей.
Нажаль, в умовах карантину не був проведений міський конкурс «Розумники та розумниці», в якому наші вихованці завжди брали участь. Але з метою розвитку творчих здібностей дітей та їх природних задатків в дошкільному закладі працювали гуртки, роботу яких очолювали й спрямовували вихователі з високим рівнем професійної майстерності та багатим досвідом роботи. Доцільно зазначити роботу таких гуртків:
Під керівництвом вихователя Баканової О.П. проходять заняття валеологічного гуртка «Будемо здорові». З дітьми застосовуються методи рефлексотерапії, оздоровчі та валеологічні хвилинки, пальчикова гімнастика. Це додає бадьорості, піднесення настрою, підвищення працездатності.
Гурткова робота з музично-хореографічної діяльності дітей дошкільного віку «Веселі черевички» проводилася упродовж року музичним керівником Ілюшенко Е.В. Комплексний підхід до змісту хореографічної роботи з дошкільнятами допомагає не тільки зробити заняття змістовними, різноплановими, цікавими, а й дає можливість визначити здібності дітей для їхнього подальшого розвитку.
Музичний керівник Чернишенко І.Г. успішно проводила впродовж навчального року гурткову роботу зі старшими дошкільниками з розвитку співочих здібностей «веселі нотки». Очікуваними результатами роботи гуртка є: розвинення природних вокальних задатків дитини, формування досвіду музичних вражень, розвиваючи музичні здібності. формування у дошкільників вміння діяти у колективі, допомагати одне одному, розвиток художнього смаку та емоційної сфери дитини. Результативність роботи гуртка «Веселі нотки» підтверджена практичними успіхами дітей. Вони охоче створюють пісеньки, мелодії на дитячих музичних інструментах. Жодне свято в ЗДО не проходить без активності участі в них учасників.
Гурткову роботу з українського народознавства «Калиновий край» цілеспрямовано проводила в цьому навчальному році вихователь ЗДО Камишанська В.І. За допомогою народознавства виховує вона у малят моральні, патріотичні, естетичні, творчі задатки. Враховуючи виховну силу народної казки, пісні, вишиванки, керівник гуртка формує соціального індивідуума нашого майбутнього суспільства.
Під керівництвом вихователя Христової В.Є. провидилася гурткова робота з основ соціальної і фінансової освіти дітей дошкільного віку «Малятам про економіку». Для роботи гуртка використовувалася парціальна програма "Економічна освіта змалку", завдяки її виконанню запропонований зміст і завдання інтелектуально-пізнавальної діяльності економічного направлення, зміст практичної роботи з дітьми сприяли досягненню намічених завдань. У дітей в достатній формі зформовані морально – економічні якостей особистості, ощадливість, працьовитість, розумний азарт, уміння вигравати та програвати, бережливість, хазяйновитість, дітьми опановані економічні знання і практичні уміння.
Керівники гуртків багато уваги приділяють розкриттю індивідуальності дитини та її талантам. З цього питання педагоги працюють в тісній взаємодії з батьками: дають поради, настанови, рекомендації щодо розвитку творчих здібностей дітей.
В дошкільному навчальному закладі в період 2019-2020 н.р. проводилися виставки творчих робіт, малюнків дітей, спільних робіт з батьками до планових заходів, тематичних тижнів. На святах, розвагах, театралізованих виставах обдаровані вихованці мають змогу проявити себе в індивідуальних виступах, тощо.
В базі обдарованих дітей дошкільного навчального закладу на обліку перебувають 12 вихованців.
Влітку 2020 року 5 вихованців нашого закладу (гр. №6: Чуйко Злата, Ставицька Єва, Яремчук Мирон; гр. №5: Алабутов Герман, Юрченко Даша) взяли участь у конкурсі «Я починаю своє спортивне життя», який оголосили Донецьке обласне відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України спільно з відділенням НОК України в Донецькій області та кафедрою фізичного виховання і спорту Донбаської державної машинобудівної академії . Їхні спортивні досягнення були висвітлені на сторінці в соціальній мережі Facebook.
Аналізуючи результати роботи вихователів з дітьми, з родинами вихованців, роботу гуртків та обстежень минулих років з попереднім, можна відмітити вдалий підхід вихователів до розвитку творчого потенціалу дітей.
В умовах академічної, організаційної, фінансової і кадрової автономії освіти одним із найважливіших завдань у системі роботи ЗДО протягом року було підвищення ефективності та якості методичної роботи. Педагогічний колектив закладу продовжив працювати над створенням єдиного методичного простору з використанням інноваційної діяльності педагогів. Методична робота була спрямована на оволодіння педагогів сучасними інноваційними технологіями в роботі з дітьми, впровадження передового педагогічного досвіду, підвищення якості роботи з сім’ями вихованців, оновлення педагогічного процесу.
З метою підвищення педагогічної майстерності педагогів були сплановані та успішно проведені упродовж 2019-2020 навчального року такі форми методичної роботи:
- педагогічні наради, які відзначалися актуальністю, науковістю та педагогічною доцільністю тематики, інноваційним підходом до їх проведення через використання інтерактивних форм та методів роботи: педнарада у листопаді 2019 р. «Інноваційні форми методичної взаємодії педагогів ЗДО», форма проведення: РlatforМ (за освітніми локаціями: фізичний розвиток та українське мовлення дітей, професійна майстерність педагогів, «Сomments»); педнарада у лютому 2020 р. «Реалізація інтегрованого підходу в освітньому процесі ЗДО», форма проведення: педрада-лабораторія; педнарада у травні 2020 р. «Реалізація завдань наступності ЗДО і початкової школи та співпраці з родинами вихованців. Підсумки роботи ЗДО за навчальний рік», форма проведення: круглий стіл на дистанції.
- активні форми роботи з педагогами:
• Аналітичний семінар-тренінг
«Рух + гра = рухлива гра або типові помилки вихователів»;
• Тренінг для вихователів-початківців «Навчаємо дітей складати розповідь за картинками»;
• Практикум для вихователів (технологія сторітелінгу) «Навчаємо дітей цікаво розповідати»;
• Майстер-клас
«Використання інтелект-карт в освітній роботі з дітьми»;
• Семінар –практикум (у дистанційному режимі)
«Місток порозуміння між батьками та ЗДО»;
• консультації, які проведені педагогами ЗДО:
- вихователем-методистом Сергєєвою І.М. «Прогулянка – час яскравих вражень, активності й пізнання», «Інтегроване заняття як основна форма інтегрованої навчально-пізнавальної діяльності в ЗДО», «Інтерактивні форми роботи з батьками у ЗДО» (у дистанційному режимі);
- вихователем Степановою К.М. «Рухова активність дитячої життєдіяльності упродовж дня»;
- вихователем Христовою В.Є. «Методи педагогіки емпауерменту у формуванні моделей поведінки дошкільників для сталого розвитку»;
- вихователем Філоненко В.П. «Сенсорний розвиток дітей 3-го року життя»;
- музичним керівником Чернишенко І.Г. «Розвиток співочих здібностей у дітей дошкільного віку за допомогою використання ігрових прийомів».
• колективні перегляди:
- відкритий показ інтегрованого заняття з дітьми раннього віку з приорітетом сенсорного розвитку «Доріжки для сестричок», проведений вихователем Філоненко В.П.;
- відкритий показ сюжетного заняття з фізичної культури для дітей раннього віку «Дружба долає усі перешкоди», проведений вихователем Степановою К.М.;
-відкритий показ домінантного музичного заняття «Школа вокалу для Сніговичка», проведений музичним керівником Чернишенко І.Г.;
• взаємовідвідування інтегрованих занять з різними приорітетними напрямками.
Всі ці форми методичної роботи сприяли формуванню активної професійної та життєвої позиції у педагогів закладу.
Освітній процес з дітьми нашого садочку протягом року відбувався згідно плану затвердженого на педагогічній раді. З відповідальністю можу сказати що з поставленими продовж 2019-2020 н.р. завданнями ми впоралися, в дошкільному закладі відбувалося багато цікавих подій та заходів.
Особливу подяку хочу висловити батькам наших вихованців, нашим помічникам та однодумцям.
Шановні батьки, дякую Вам за те, що ви завжди поруч. Багато з вас небайдужі до наших проблем і успіхів - і це щиро радує. Матеріальна база ЗДО у значній мірі утримувалась за рахунок місцевого бюджету та благодійної батьківської допомоги.
Працівники ЗДО разом з батьками сумлінно працювали над поліпшенням матеріальної бази, створенням сучасних розвивальних осередків в групах та на ігрових майданчиках: територія дитячого садка озеленена, розбиті квітники, городи, облаштовані стежинки здоров’я; майданчики упорядковані, їх обладнання відповідає санітарно-гігієнічним нормам та правилам безпеки життєдіяльності дітей; проведений косметичний ремонт дворового обладнання, пісочниці на майданчиках облаштовані кришками; по групах оновлено нетрадиційне обладнання для літнього оздоровлення на ігрових майданчиках, придбаний та оновлений матеріал для ігор з піском, сонцем, вітром та водою.
У групу раннього віку № 1 за кошти батьків були придбані для дві шафи для дидактичного матеріалу, «доріжка здоров’я» для профілактики плоскостопості, дидактичні ігри, домик з лабіринтом, канцелярські товари, миючі засоби. Був проведений ремонт штор та сантехніки в групі силами батьків.
У групу раннього віку №2 були придбані різні іграшки та дидактичні ігри, за кошти батьків придбали шафу для дидактичних посібників.
У молодшій групі №3 протягом року також зміцнена матеріальна база: за батьківські кошти придбані канцелярські товари, дидактичні ігри та методичні посібники, оновлена аптечка, придбані два стенди. Силами батьків був проведений ремонт сантехніки, заміна піддону у туалетній кімнаті.
У різновіковій групі № 4 за кошти батьків була встановлена вбудована шафа.
У середній групі №5 за кошти батьків поповнена база методичних та дидактичних посібників: дидактичні ігри, конструктор, методична література, плакати; різноманітний демонстраційний та роздавальний матеріал (матеріал для лічби). Придбана портативна приставка, набір «Наші іменинники», ширма «Правила дорожнього руху». Облаштований куточок для проведення сюжетно-рольової гри «Доктор Айболить».
Упродовж року у середню групу №6 були придбані методичні посібники та демонстраційний матеріал для роботи з дітьми по програмі «Батьківський фонд», за кошти батьків була встановлена вбудована шафа.
У старшій групі №7 також зміцнена матеріальна база: по програмі «Батьківський фонд» відремонтували стелю у групі. За кошти батьків був придбаний килим. На ігровому майданчику облаштована пісочниця з кришкою.
Зміцнена матеріальна база старшої групи №8: по програмі «Батьківський фонд» були придбані атрибути до сюжетно-рольових ігор та конструктори. За кошти батьків придбали килимову доріжку у роздягальню.
Слідкуючи за відвідуванням сайту нашого дитячого садочку можу сказати, що вам небайдужі події, які відбуваються. Ви помітили що майже кожен місяць ми висвітлюємо щось цікаве з життя наших дітей. В період карантину сайт закладу працював особливо активно. На сторінках «В роботу з дітьми» та «Батькам» викладалися відео-матеріали, конспекти занять з дітьми, сценарії розваг в домашніх умовах, корисні поради, рекомендації та цікаві пізнавальні презентації. Наш сайт продовжує працювати. Дуже будемо вдячні якщо ви будете залишати відгуки, пропозиції щодо нашої роботи.
Звіт про адміністративно-господарську діяльність я висвітлювала у лютому місяці не за навчальний рік, а за поточний 2019 р. Хочу ще раз висловити вам подяку за підтримку та розуміння.
Думка «після мене хоч що»…. не про вас. Ви прийшли в облаштований з любов'ю садочок, таким необхідно його підтримувати. Ми багато чого доброго та важного зробили разом за всі ці роки. Але плани про процвітання нашого дошкільного закладу постійно змінюються. Зараз в перспективі облаштування сучасної спортивної площадки, створення сенсорної кімнати для дітей з особливими потребами.
Сподіваюсь, що і надалі можу розраховувати на Вашу підтримку щодо створення сприятливих умов перебування дітей в дитячому садку, сучасного освітнього простору для наших вихованців, на Вашу допомогу у вихованні у дітей поважного ставлення до оточуючого, до дитячого садочка, до того труда, якій вкладають усі наші працівники. Сподіваюсь і на Вашу батьківську усвідомленість і відповідальність.
З повагою, Карташова Світлана Володимирівна