Робота ЗДО в умовах карантину
НАКАЗ
від 28.05.2020р. № 42
Про відновлення роботи
Комунального дошкільного закладу
«Ясла-садок №55 «Барвінок»
в умовах карантину
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 №25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби (COVID – 19); з урахуванням листа МОН України від 22.05.2020 № 1/9-269 «Щодо відновлення діяльності закладів дошкільної освіти»; відповідно до вимог Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого наказом МОЗ України від 24.03.2016 №234, Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 17.04.2006 №298/227; на підставі розпорядження штабу керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації
від 25.05.2020 №21, Наказу Департаменту освіти від 28.05.2020 №226 « Про відновлення роботи закладів дошкільної освіти в умовах карантину»,
НАКАЗУЮ:
1. Відновити роботу Комунального дошкільного закладу «Ясла-садок №55 «Барвінок» в умовах карантину з 01.06.2020 р.
2. В організації роботи Комунального дошкільного закладу «Ясла-садок №55 «Барвінок» в умовах карантину керуватися Регламентом роботи закладів дошкільної освіти м. Маріуполя на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затвердженим розпорядження штабу керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації від 25.05.2020 №21 (додаток на 9 аркушах).
3. Провести з усіма працівниками відповідні вище зазначеного Регламенту інструктажі роботи в умовах карантину.
Термін: до 29.05.2020 р.
4. Ознайомити під особистий підпис працівників та батьків вихованців з «Повідомленням щодо заходів із проведення протиепідемічних дій» Термін: до 01.06.2020 р.
5. Координацію роботи закладу в умовах карантину, контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Завідувач С.В. Карташова
ПОВІДОМЛЕННЯ БАТЬКІВ ЩОДО ЗАХОДІВ
ІЗ ПРОВЕДЕННЯ ПРОТИЕПІДЕМІЧНИХ ДІЙ
Шановні батьки!
Постановою Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» на території Донецької області продовжено карантин з 22.05.2020 до 22.06.2020.
Рішенням обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 25.05.2020 (протокол №19) та розпорядженням штабу керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації у м. Маріуполь від 25.05.2020 №21 застосовано послаблення протиепідемічних заходів, у зв’язку з чим дозволено відвідування закладів дошкільної освіти.
На підставі постанови Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 № 25, Маріупольською міською радою, департаментом освіти міської ради та закладом дошкільної освіти «Ясла-садок №55 «Барвінок» запроваджено протиепідемічні заходи. Вживаються усі необхідні заходи з запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
При цьому сподіваємось, що при прийнятті Вами рішення про відвідування Вашою дитиною закладу дошкільної освіти Вами усвідомлюються ризики та небезпечні фактори відвідування дитиною закладу (у тому числі інфікування дитини коронавірусною хворобою COVID-19), а також соціальна відповідальність з запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Зазначаємо, що згідно зі ст. 8 Закону України «Про дошкільну освіту», батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров'я, людської гідності.
Нагадуємо Вам про симптоми коронавірусної інфекції, а саме: кашель, нежить, біль у горлі, загальна слабкість, діарея.
Приймаючи рішення про відвідування дитиною закладу дошкільної освіти Ви підтверджуєте, що на сьогоднішній день у дитини ______ відсутня коронавірусна хвороба та будь-які її симптоми. У разі виникнення симптомів коронавірусної інфекції Ви зобов’язуєтесь негайно припинити відвідування дитиною закладу дошкільної освіти, звернутись за медичною допомогою та утриматись від відвідування закладу дошкільної освіти протягом 14 днів (а у разі підтвердження хвороби – до моменту відповідного дозволу лікаря).
Також Ви зобов’язуєтесь у разі виникнення симптомів коронавірусної інфекції у особи, з якою контактувала дитина, негайно припинити відвідування дитиною закладу дошкільної освіти та повідомити про це адміністрацію закладу.
При цьому повідомляємо, що у разі виявлення у дитини температури тіла понад 37,2о або ознак респіраторних захворювань при ранковому прийомі до закладу – Вам буде відмовлено у відвідуванні закладу. У разі виявлення у дитини температури тіла понад 37,2о або ознак респіраторних захворювань протягом дня, дитина буде ізольована, про що Вас буде повідомлено.
З повагою,
Завідувач закладу дошкільної освіти С.В. Карташова
Ознайомлений:
_____________/_______ _______
Дата Підпис ПІБ
Додаток до наказу департаменту освіти
Маріупольської міської ради
від 28.05.2020 № 226
РЕГЛАМЕНТ РОБОТИ
ЗАКЛАДІВ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ м. Маріуполя
на період карантину
у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ:
Організація протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти (надалі ЗДО) здійснюється відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», Постанови головного Державного санітарного лікаря України від 21 травня 2020 року №25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням гострої респіраторної хвороби (COVID – 19), Листа МОН України від 22.05.2020 «Щодо відновлення діяльності закладів дошкільної освіти», наказу МОЗ України від 24 березня 2016 року № 234 «Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів», наказу Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 17 квітня 2006 року № 298/227 «Про затвердження Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах».
Після прийняття рішень щодо відновлення роботи ЗДО в умовах карантину, на підставі оцінки спроможності закладу забезпечити належне виконання протиепідемічних заходів, необхідно забезпечити виконання цього Регламенту.
Прийом дітей до ЗДО здійснюється на підставі довідки від лікаря сімейної медицини або педіатра про епідеміологічне оточення. Довідка про стан здоров’я дитини за формою 026/о надається до ЗДО протягом місяця, але не пізніше 30.06.2020.
В разі відсутності дитини в закладі протягом трьох робочих днів – обов’язково надається довідка про стан здоров’я дитини.
В ЗДО створюється комісія у складі керівника закладу, медпрацівника, завгоспа, голови профспілки закладу, представника батьківської громадськості тощо щодо прийняття рішення про функціонування закладу на період карантину: зміна графіку роботи груп, кількість груп та дітей в них тощо.
ІІ. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ:
1. Перед початком зміни проводиться температурний скринінг усім працівникам закладу дошкільної освіти.
Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2о С або ознаки респіраторних захворювань підлягають обов’язковому відстороненню від роботи.
2. Щоденно при ранковому прийманні дітей та кожні 4 години (поточно) проводиться температурний скринінг дітей.
Діти, в яких виявлено температуру тіла понад 37,2о С або ознаки респіраторних захворювань ізолюються з відповідним інформуванням медичного працівника та батьків. При ізоляції важливо не допускати тривожних відчуттів у дитини та враховувати її психологічний стан.
3. Відповідальність за проведення температурного скринінгу працівників та дітей при ранковому прийманні покладається на відповідальну особу, призначену наказом керівника закладу. Показники температурного скринінгу заносяться у відповідний журнал довільної форми. Поточний температурний скринінг дітей проводять вихователі груп з занесенням показників у відповідний журнал довільної форми.
При вимірюванні температури тіла контактним методом, необхідно забезпечити обов’язкову дезінфекцію виробу, яким здійснюється термометрія після кожного його використання, згідно з інструкцією виробника дезінфекційного засобу.
4. Ранкове приймання дитини до закладу дошкільної освіти та передачу після закінчення дня проводить вихователь групи на території закладу за межами його будівлі (за несприятливих умов – на вході до приміщення). Батьки або особи, які їх замінюють, повинні одягати респіратор або захисну маску, так щоб були покриті ніс та рот; їх перебування на території закладу повинно бути обмежено.
5. Перед входом до ЗДО та на його території здійснюється відповідне маркування (кольорові наліпки чи намальовані фарбою позначки), що передбачає дистанціювання у 1,5 м.
6. На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів.
7. Використання антисептиків повинно здійснюватися виключно під контролем працівників закладу. Самостійний доступ дітей до спиртових антисептиків повинен бути обмеженим.
8. Заклади, які не можуть забезпечити окремі входи до кожної групи, мають встановити гнучкий графік прийому дітей кожної групи (зранку), прогулянок та занять з метою дотримання групової ізоляції.
9. При вході до закладу на підлозі має знаходитись дезкилимок, заправлений дезрозчином протягом всього дня.
10. Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, навчання обробці рук антисептиком, миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо) проводяться в ігровій формі та за особистим прикладом працівників закладу.
11. На період карантину забороняється:
- сухе прибирання приміщень;
- використання багаторазових (тканинних) рушників;
- використання м’яких (м'яконабивних) іграшок;
- принесення іграшок з дому;
- використання килимів з довгим ворсом;
- перебування у вуличному взутті (без змінного) всередині приміщень;
- проведення масових заходів (вистав, свят, концертів) за участі дітей з більш ніж - однієї групи та за присутності глядачів (відвідувачів);
- проведення батьківських зборів (окрім тих, що проводяться дистанційно).
12. На період карантину рекомендується:
- розробити адаптивний графік прогулянок та занять з метою недопущення об’єднання/змішування груп;
- обмежити кількість дітей в групах, виходячи з можливості забезпечення належних протиепідемічних умов та контролю над їх дотриманням (кількість дітей у групах не повинна перевищувати встановлені нормативи наповненості груп у ЗДО);
- проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних засобів профілактики та фізичного дистанціювання;
- надавати пріоритет активностям, що проводяться на відкритому повітрі;
- переформувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимально можливе фізичне дистанціювання;
- обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом;
- обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентаря;
забезпечити процес організації харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, що харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом;
забезпечити дезінфекцію столового посуду після кожного прийому їжі.
13. Створення умов в ЗДО:
13.1. Суб’єкт господарської діяльності/засновник повинен забезпечити:
- працівників п’ятиденним запасом засобів індивідуального захисту (маски або респіратори, рукавички) та дезінфікуючих засобів (антисептики, деззасоби) і організувати контроль за їх використанням;
- навчання працівників правилам використання засобів індивідуального захисту, їх утилізації та контроль над дотриманням цих правил;
- наявність рідкого мила та паперових рушників в санвузлах.
13.2. Керівнику ЗДО необхідно:
- інформувати батьків щодо встановлених обмежень та умов обслуговування при вході до закладу, при проведенні телефонних записів та на офіційних сторінках в мережі Інтернет та соціальних мережах;
- повідомити засновника напередодні відкриття ЗДО про готовність працювати в умовах карантину з складанням довідки (в довільній формі з урахуванням всіх перелічених в Регламенті вимог щодо організації роботи ЗДО в умовах карантину) за підписом членів комісії ЗДО;
- визначити потребу у засобах індивідуального захисту, дезінфікуючих та мийних засобах, інвентарю для прибирання для подальшого придбання вищезазначеного переліку товарів (періодично впродовж дії терміну карантину);
- за відсутності в ЗДО медпрацівника забезпечити співпрацю з питань організації та проведення медичного контролю зі структурним підрозділом ЦПМСД;
- організувати проведення інструктажів працівників щодо особливостей роботи закладу впродовж карантину, обмежувальних і протиепідемічних заходів та порядку дії у випадку виявлення ознак респіраторних захворювань у вихованців чи працівників;
- з’ясувати у батьків (телефоном, електронною поштою чи за допомогою дистанційних технологій) про стан здоров’я дітей, наявність інфекційних захворювань та контактів з інфікованими особами, також варто дізнатись про вихованців, які будуть відвідувати заклад в цей період;
- вивчити потребу у створенні чергових груп та за необхідності сформувати постійну чергову групу з окремим графіком роботи. Таким чином не відбуватиметься зведення дітей з різних груп. Графік роботи чергових груп визначає керівник закладу;
- поінформувати батьків щодо особливостей роботи закладу в період карантину;
- організувати генеральне прибирання приміщень з дезінфекцією поверхонь; прибирання прилеглої території та дитячих майданчиків;
- передбачити місця для обробки рук та розміщення контейнерів для використаних засобів індивідуального захисту тощо;
- закріпити за кожною групою постійних вихователів та помічників вихователів;
- відпрацювати порядок прийому дітей вихователями/медичними працівниками перед входом до закладу;
- передбачити перебування вихованців на відкритому повітрі максимально можливу кількість часу;
- організувати регулярне миття рук та дотримання правил особистої гігієни вихованцями та працівниками;
- мінімізувати контакт між вихователями та дітьми з різних груп;
- організувати харчування дітей та питний режим; посилити контроль за організацією харчування.
- організувати:
- дезінфекцію поверхонь (крім підлоги та меблів) не рідше ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять;
- вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних засобів, дозволених до використання;
- санітарну обробку санвузлів: миття підлоги, умивальних раковин, ван, душових піддонів, унітазів тощо – 2 рази на день з застосуванням дозволених дезінфекційних засобів; підлога у туалетних кімнатах дітей раннього віку повинне митися після кожного висаджування дітей на горщики;
- провітрювання приміщень протягом не менше 15 хвилин перед ранковим прийомом дітей та почергове провітрювання кімнат кожні 1,5 – 2 години протягом дня; у спальнях наскрізне провітрювання здійснюється до та після сну дітей;
- централізований збір використаних засобів індивідуального захисту (ЗІЗ), паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;
недоступність контейнерів (урн) для використаних ЗІЗ, запасів дезінфікуючих засобів та засобів для прибирання для дітей;
- забезпечити тимчасове відсторонення від роботи:
осіб, які мали контакт з особами з підтвердженим випадком COVID-19;
осіб з підозрою на інфікування або з підтвердженим діагнозом COVID-19 в легкій формі за умови, що особа не потребує госпіталізації;
осіб, які дали згоду на самоізоляцію з використанням електронного сервісу “Дій вдома” Єдиного державного веб-порталу електронних послуг до перетину державного кордону або контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них;
осіб, які досягли 60-річного віку;
осіб з групи ризику, визначених відповідно до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затверджених наказом МОЗ України від 28.03.2020 №722.
14. Працівники повинні:
- регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 2 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;
- утримуватись від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань – кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо;
- самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.
15. Організація освітнього процесу
Освітній процес в період карантинних обмежень здійснюється відповідно до освітньої програми та плану роботи закладу, який складається на навчальний рік та літній оздоровчий період.
Рекомендуємо використовувати інформаційні матеріали, які розміщені на сайтах mon-covid19.info, МОН, ЮНІСЕФ Україна, зокрема:
- Як говорити про коронавірус із маленькими дітьми:
Брошура: uni.сf/2ТЕЗ.JWТ
Відео: Ьіt.1у/36dHGv9
Вебінар для вихователів: Ьіt.1у/36nAiNS.
- Серія коротких мультфільмів про правила особистої гігієни від ЮНІСЕФ Україна, в т.ч. миття рук, умивання, миття посуду тощо Ьіt.1у/36gJjbi.
- Поради для батьків та вихователів «Як зменшити стрес та тривожність у дітей дошкільного віку» uni.с/2ynpXF4.
У приміщенні закладу рекомендується розмістити інформаційні матеріали про необхідність дотримання правил особистої гігієни. Зразки постерів можна завантажити за посиланням: Ьіt.1у/3gfV72j.
Зосередити увагу на формуванні та удосконаленні гігієнічних навичок вихованців відповідно до Базового компонента дошкільної освіти.
Перебування на вулиці необхідно обмежити територією закладу. При несприятливих погодних умовах варто використовувати спортивну та музичну зали за графіком, здійснюючи провітрювання та дезінфекцію приміщення після кожної групи дітей.
Користуватися басейнами на період дії карантинних заходів заборонено.
16. Робота та дії персоналу в період карантину
Персонал закладу дошкільної освіти зобов’язаний дотримуватись санітарно-протиепідемічних заходів щодо попередження розповсюдження гострих респіраторних захворювань.
Працівники ЗДО повинні носити маску або респіратор. Рукавички можна використовувати під час допомоги в особистій гігієні дітей, приготування їжі, утилізації відходів, роботи з деззасобами тощо.
У випадку виявлення у дитини протягом дня підвищення температури понад 37,2 С та будь-які інші симптоми гострих респіраторних захворювань, її потрібно ізолювати, повідомивши про це медпрацівника та батьків. До закладу охорони здоров'я, за яким закріплений ЗДО та департаменту освіти Маріупольської міської ради негайно направляється екстрене повідомлення.
У випадку проявів симптомів гострих респіраторних захворювань у працівників ЗДО під час роботи, вони якнайшвидше залишають заклад та звертаються до сімейного лікаря чи закладу охорони здоров’я. До департаменту освіти Маріупольської міської ради негайно направляється екстрене повідомлення.
ІІІ. Алгоритм роботи Закладів дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19):
I. Ранковий прийом дітей:
1. Температурний скринінг дітей на вході у дитячий садок (хвіртка); за несприятливих умов – на вході до приміщення.
2. Прийом дітей до 8-00 годин на ігрових майданчиках.
3. Провітрювання приміщень груп за затвердженим графіком.
4. Поетапна дезінфекція сходових прольотів.
ІІ. Сніданок.
1. Мінімізувати кількість дітей, що харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.
2. Дезінфекція поверхонь після сніданку.
ІІІ. Перебування дітей у групових приміщеннях:
1. Всі протиепідемічні заходи, спрямовані на захист дітей (термометрія, обробка рук антисептиком, миття рук, навчання правилам етикету кашлю тощо) проводяться в ігровій формі під контролем та за особистим прикладом працівників закладу.
2. Проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних засобів профілактики та фізичного дистанціювання.
3. Надавати пріоритет активностям, що проводяться на відкритому повітрі.
4. Переформувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимально можливе фізичне дистанціювання.
5. Обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом.
6. Обмежити заняття та ігри, що потребують використання значної кількості додаткового інвентаря.
IV. Денна прогулянка:
1. Поетапний вихід груп дітей на ігрові майданчики (за затвердженим керівником графіком) з поетапною дезінфекцією сходових прольотів.
2. Організація діяльності дітей на вулиці:
проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних засобів профілактики та фізичного дистанціювання;
обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом.
3. Провітрювання приміщень груп за затвердженим графіком.
4. Дезінфекція іграшок після прогулянки.
5. Температурний скринінг дітей після повернення дітей з прогулянки з занесенням показників у відповідний журнал.
V. Друга половина дня:
1. Обід (мінімізувати кількість дітей, що харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом; дезінфекція поверхонь після обіду).
2. Денний сон.
3. Проведення у ігрових приміщеннях ,
4. Полуденок (мінімізувати кількість дітей, що харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом; дезінфекція поверхонь після полуденку).
VІ. Друга прогулянка:
1. Поетапний вихід груп дітей на ігрові майданчики (за затвердженим керівником графіком) з поетапною дезінфекцією сходових прольотів.
2. Організація діяльності дітей на вулиці:
проводити додаткові ігри та вправи, які б доносили дітям важливість індивідуальних засобів профілактики та фізичного дистанціювання;
обмежити заняття та ігри, що передбачають безпосередній фізичний контакт між дітьми та персоналом.
3. Повернення дітей додому.