top of page

Навчаючи дітей, навчаємося самі

У комунальному дошкільному навчальному закладі «Ясла – садок

№ 55 «Барвінок» Маріупольської міської ради 7 лютого 2018 року відбувся

Майстер-клас «Маленькі дослідники»: методичний аспект організації дослідно-експериментальної діяльності дітей дошкільного віку. Були запрошені методист з дошкільної освіти науково-методичного центру департаменту освіти, керівник методичної лабораторії Упир Т.І., вихователі-методисти та вихователі закладів дошкільної освіти міста.

Метою проведення майстер-класу було ознайомлення з досвідом роботи педагога-новатора Сергєєвої І.М. з питань дослідно-експериментальної діяльності, який представляє собою авторську програму. Вихователь-методист ДНЗ № 55 Сергєєва І.М. збудувала свій майстер-клас за цікавою оригінальною структурою: всі події відбувалися у «колах» з відповідною назвою.

У «Колі друзів» учасники познайомилися, за допомогою ігрових вправ налаштувалися на позитивну міжособистісну взаємодію, подальшу творчу співпрацю та на освоєння інноваційної технології.

У «Колі пізнання» була проведена презентація авторської парціальної програми «Маленькі дослідники» з використанням мультимедійних засобів.

«Технологічне коло» складалося із проведення імітаційної гри з використанням методу «Акваріум» (внутрішнє та зовнішнє коло). Імітаційна гра проводилася у вигляді тренувального заняття з групою учасників з використанням карток із символічним зображенням “методів дослідження”. Була проведена психологічна вправа-енергізатор «Грім - ураган - землетрус», учасники почули мудру притчу «Сила слова». І вже після цього було проведено моделювання дослідницького навчання в режимі технології . Учасники майстер-класу об’єдналися в команди. В кожній команді працював експерт – педагог базового освітнього закладу, який вже працює за цією авторською програмою. Команди отримали картки із завданнями відповідно темам дослідження: «Грунт», «Лід», «Теплота». Після завершення моделювання педагоги-експерти зробили висновки щодо опанування учасниками майстер-класу інноваційної технології проблемного дослідницького навчання.

У «Дискусійному колі» з учасниками було проведено обговорення авторських моделей та технологій навчального дослідження.

Завершився майстер-клас «Рефлексивним колом». Учасники поділилися своїми враженнями, надбаннями і досягненнями, отримали від педагога-майстра чек-листи, які допоможуть запам’ятати основні етапи проведення пошуково-дослідницької діяльності, відвідали виставку методичної та дитячої пізнавальної літератури, дитячу дослідницьку лабораторію. Було багато позитивних вражень та побажань на адресу майстра.

Избранные посты
Недавние посты
Архив
Поиск по тегам
Тегов пока нет.
Мы в соцсетях
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page